1 grudnia, 2023

Zwiększenie mocy oraz właściwości jezdnych pojazdu to częste wyczekiwania zapalonych entuzjastów. Z pomocą ku temu przychodzi chiptuning, a efekty tej modyfikacji będą dostrzegalne nie wyłącznie na wykresie z hamowni, ale także w czasie jazdy samochodem, jaki da konsumentowi pionierskie możliwości.

Do jakiej mocy można podwyższyć parametry auta za sprawą samego chiptuningu?

Choć możliwości podniesienia ilości koni mechanicznych za sprawą tej modyfikacji są niezmiernie gigantyczne, nie wiąże się to jednak z rozsądkiem. Choć mocy przenigdy za mało, trzeba liczyć się z tym, że nie wolno z tym przesadzić, ze względu na to, że silnik ma prawo ulec zniszczeniu. Aby modyfikacja została przeprowadzona w prawidłowy sposób, w pierwszej kolejności należy spowodować aktualną wydajność i sprawność silnika. Jeśli istnieją jakiekolwiek usterki, wypada je wykluczyć, po czym po raz kolejny spowodować wydajność pojazdu na hamowni. Fachowy profesjonalista ma obowiązek dopiero teraz przejść do rzeczy i precyzyjnie podwyższyć moc silnika w taki sposób, ażeby nie był on nazbyt przeciążony.

Co, jeżeli moc pojazdu wciąż jest nadmiernie niska?

Jeśli użytkownikowi nie wystarcza podwyższenie mocy pojazdu na poziomie blisko 5-10%, ma obowiązek wprowadzić inne dodatkowe modyfikacje jak np. intercooler, turbosprężarka czy filtr stożkowy. W owym czasie możliwości pracy silnika będą wyższe. Zatem profesjonalista będzie mógł zwiększyć moc silnika jeszcze znacznie bardziej. Wypada jednak pamiętać, że w parze ze zwiększaniem mocy pojazdu, powinno iść również jego wyhamowywanie. Stąd, jeżeli użytkownik chce znacznie podnieść jego moc, musi liczyć się także z ponadprogramowymi kosztami powstającymi z wymiany chociażby wentylowanych tarcz hamulcowych, zacisków lub również klocków.
Co zapewnia chiptuning?
Przyrost mocy pojazdu to większa dynamika i poprawniejsze przyspieszenie pojazdu, które gwarantuje większe bezpieczeństwo choćby podczas wyprzedzania, które to należy wykonać jak najszybciej. Pobocznym walorem tej modyfikacji jest także szansę rozerwania się na torze i sprawdzenia możliwości pojazdu. Więcej na https://synektune.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *